Najbardziej rozwoje zabawki dla dzieci

Zabawa jest najważniejszą czynnością w życiu dziecka w wieku przedszkolnym, ważniejszą niż jedzenie czy spanie. Rozwija wyobraźnię, uczy ważnych rzeczy o świecie i życiu, pozwala wcielać się w różne role i daje początek zainteresowaniom. Warto więc przyjrzeć się jakie zabawki są najbardziej rozwojowe dla przedszkolaków.

ZABAWKI EDUKACYJNE

To najlepszy sposób nabywania przez dziecko wiedzy o świecie. To gry typu memo, puzzle, wszelkiego rodzaju gry z zagadkami tematycznymi.

ZABAWKI REALISTYCZNE

Dzieci w wieku przedszkolnym lubią bawić się w coś co przypomina realne życie. Dziewczynkom poleca się lalki – bobasy, które uczą odpowiedzialności i empatii czy też np. zabawki kuchenne. Chłopcom np. samochodziki czy zestawy majsterkowicza.

ZABAWKI MANUALNE I KREATYWNE

Zabawki manualne rozwijają sprawność ruchową dziecka i mają wpływ na rozwój jego wyobraźni. Mogą to być klocki lub też zestawy kreatywne np. dla dziewczynek do tworzenia biżuterii. Świetnym pomysłem będą również wszelkie plasteliny, ciastoliny, wycinanki, malowanki, a więc wszystko to co pozwoli dziecku na artystyczną działalność.

FIGURKI, DOMKI, ZAMKI, FARMY

Dzieci uwielbiają odgrywać różne role – lekarzy, policjantów, strażaków, księżniczki. Do tego nadadzą się świetnie przeróżne figurki, które potrzebują domków do zamieszkania. Doskonałą propozycją na takie zabawy są zestawy zabawek Sylvanian Families z kiddabadam.com. Zestawy zabawek Sylvanian Families zawierają zarówno figurki, przy pomocy których dziecko może wcielać się w różne role, jak i domki z mebelkami. Dobrym pomysłem będzie również zamek lub farma, gdzie dzieci mogą bawić się zwierzątkami czy w rycerzy i królewny.